Jak to začalo

Na jaře roku 2014 jsem si pořídil nový kolo. Městský. A zároveň objevil pěknej web jedný Rusky, která fotí naparáděný cyklistky v Moskvě s jejich krásnými koly. Napadlo mě, že bych něco podobnýho začal dělat v Praze, akorát bych ještě cyklistky (i cyklisty) požádal, aby mi něco o svém kole řekli . Nápad dobrej, ale jak přinutit někoho, kdo zrovna sviští na kole, aby zastavil? Křičet? Mávat? Vrhnout se mu před řidítka? Nesmysl.

Cyklistky jsem opustil dost nerad, ale poměrně brzy na jejich místo nastoupili čtenáři se svými knížkami. Někteří sice taky někam spěchají, mizí v dopravních prostředcích, právě dočítají a schovávají knihy do tašek, ale většina čtenářů někde sedí a v klidu si čte.

Čtenáři zůstali v hlavě až do ledna 2015, kdy jsem se konečně rozhoupal a připravil vzorovou čtenářku z výlohy v Pařížský ulici, který jsem dal do ruky Viana a do jejích papírových úst vložil věty o tom, že čte Průvodce po Saint-Germain-des-Prés a do Paříže se moc těší. Pak už jsem jen čekal na čtecí počasí a 8. března jsem se odhodlal oslovit prvního čtenáře.

zd

0000_m

24 thoughts on “Jak to začalo”

 1. Denisa píše:

  Dneska jsem byla odchycena a myslim, že je to úžasný nápad. Je přijemné vidět, že i spoustu dalších lidí má stále čas a chuť jen tak si někde sednout s „opravdovou“ knížkou a číst. 🙂

  To se mi líbí

 2. Peťka píše:

  Super nápad tenhle nápad. Jednou za čas tady vždycky kouknu a už běžím do mého nejoblíbenějšího ostravského antikvariátu… Jen tak dál!

  To se mi líbí

 3. Anonymní píše:

  23.6. jsem byla odchycena těsně po konci přijímaček na 1. Karlovku. Byla jsem vyčerpaná a bez nálady, skoro jsem se nevyspala. Ten den jste mi popravdě udělal velkou radost, upřímně jsem se těšila na to, až přijdu domů a přečtu si všechny ty krátké recenze vášnivých čtenářů. Fotky jsou nádherné a našla jsem tu mnoho knih, o kterých jsem nevěděla a při tom to vypadá, že jsou přesně dle mé chuti! Sebe s knížkou, kterou jsem ten den četla, jsem sice nenašla, ale už přesně vím, jakou si přečtu zítra! :3

  Líbí se 1 osoba

  • Mám radost, že se Vám Co čteš? líbí. Dávám na web jednoho čtenáře denně, na Vás přijde řada začátkem července.

   To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s