Ondřej Neff – Čtvrtý den až navěky

Napsat komentář
Uncategorized

Čtu knížku od Ondřeje Neffa, velice známého českého sci-fi spisovatele, Čtvrtý den až navěky. Je to soubor několika sci-fi povídek s různou tématikou. Třeba ta současná, kterou teď čtu, je o setkání tří naprosto nesouvisejících lidí – Sokrata, nějakého úředníka a Alenky z říše divů. Jsem asi tak ve čtvrtině, takže ještě nevím, jak se to vyvine, ale je to zajímavý.

Jedna z nejzajímavějších povídek byla o sexu s mimozemšťany, přišlo mi to hrozně fascinující, protože jsem nad tím nikdy neuvažoval, že pokud objevíme jinou civilizaci, že by pak k něčemu takovýmu mohlo dojít, to bylo pro mě něco úplně novýho. A byl tam takovej zajímavej pohled, bylo to hrozně odsuzovaný, stejně jako ještě donedávna třeba sňatky gayů. Ti také byli lynčováni a trestáni, společnost se to z těch lidí snažila nějak vymýtit, hlavně v 18. a 19. století. A úplně stejně to probíhalo v tý povídce, taky se tam snažili z lidí vymýtit tu sexualitu k mimozemšťanům.

Celkově je ta knížka docela zajímavá a asi bych ji doporučil. Hodně jsem teď četl Remarquea, takže tohle je úplně jiný čtení, ale je super udělat nějakou změnu a trošku si rozšířit obzor zase něčím novým.

Josef

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s