Kerstin Simoné – Thovt / projekt lidstvo

Napsat komentář
Uncategorized

Knihu čtu teprve druhým dnem, ale tou tématikou se zabývám už déle. Knížku mi někdo před časem doporučil a teď nastal čas se do ní pustit.
Je o tom, že celý svět je jiný, než si myslíme. O tom, jak je náš inteligentní rozum dobrý pomocník, ale špatný pán a jak je vlastně určitým způsobem omezenej. A odkud přichází ta pravda, kterou tím mozkem hledáme. Že tu pravdu nemusíme hledat někde v nějaký logice, ale že ji máme v sobě a že nám to hledání nefunguje, protože žijeme v realitě, ze které neumíme vystoupit. Nejsme v souladu s vlastním nitrem, neumíme žít v lásce se vším, co nás tady obklopuje a ten náš inteligentní mozek nás vede to všechno posuzovat, odsuzovat, nesnášet, odlišovat se, a víceméně dochází k tomu, že jsme furt s něčím nespokojený. A v tom je ta podstata nevědomosti, protože to vědomí je osobní. Proč je náš mozek využíván jen na několik procent? Kdo zmanipuloval naše dějiny, aby vědomí nebylo schopno dokonale využít potenciál, který máme?

Pak máme obrovské podvědomí, které je také naší součástí, ta různá osobní traumata z mládí, z minulých životů… To je ten počítač, který si všechno pamatuje. Nadvědomí si nepamatuje nic. Nebo jen to, co používá.
A pak je ještě kolektivní vědomí, které přesahuje všechno, co si můžeme představit. A tam je i moudrost všeho, co tady je. Všichni pocházíme z toho samého zdroje, z počátečního bodu a navzdory tomu se nemáme rádi, vymýšlíme si jenom konstrukce, proč je něco lepší než to, co bylo a uniká nám mnohem širší podstata, která tady vždycky byla a bude a my se mezi tím můžeme ztratit v drobnostech této reality.

Alex

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s