Jean-Paul Roux – Střet náboženství

Napsat komentář
Uncategorized

Čtu knížku Střet náboženství, která má podtitul Dlouhá válka mezi islámem a křesťanstvím (7.–21. století). Teď jsem ji začal číst, takže ještě přesně nevím, co tam bude, ale už jenom z té předmluvy to vypadá velice zajímavě. Autor bude pravděpodobně pojednávat o komplexnosti celého vývoje těchto dvou monoteistických náboženstvích, jakým způsobem jsme mezi sebou žili v Evropě, ve Střední Asii, v Africe…

Popudem k tomu, že jsem si tu knížku koupil a chci si ji přečíst je skutečnost, že v současné době se s touto tématikou setkáváme mnohem intenzivněji než dříve a v rámci toho, co se obecně můžeme z médií dozvědět si nejsem jistý, jestli z toho skutečně můžeme pochopit, proč k té situaci, která dnes panuje ve světě dochází nebo co je jejím původem a důvodem.

A rovněž je zajímavé, co jsem se dočetl hned tady na začátku, že to není eskalace posledních pár let, ale že to soužití je problematické několik století. Takže se spíš pohybujeme v takových oscilacích více mírových či více válečných a právě se těším na to, že to trochu víc pochopím a že budu vědět, co se dneska skutečně odehrává.

Pavel

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s